Hatékony és eredményes együttműködés elképzelhetetlen lenne kommunikáció nélkül.
RészletekAz ingatlanok műszaki állapotfelmérésének célja objektív vélemény alkotása az ingatlanról.
RészletekSzéles skálája létezik a vázlatoknak, az árajánlattól egészen a részletes tanulmányokig.
RészletekA dokumentáció tartalmazza, hogy milyen rajzok és műszaki leírás, műszaki számítások szükségesek.
RészletekA hatályos építésügyi szabályozásnak megfelelő módon kerül elkészítésre az erre jogosult szakember által.
RészletekA szakági dokumentáció minimálisan szükséges tartalmát a vonatkozó Kormányrendelet határozza meg.
RészletekA megvalósulási terv a projektek tényleges megvalósulásának dokumentuma.
RészletekHasználatba vételi engedély szükséges ahhoz, hogy a befejezett épületet birtokba vehesse tulajdonosa.
RészletekSokunkat érintő alapvető kérdés a mindennapi életünk légtere, az otthon.
RészletekEgy kortárs épület megtervezése és kivitelezése minden téren megköveteli a magas nívót.
RészletekMunkánk a meglévő épület felmérésével kezdődik, az épület szerkezetét statikus tervezővel közösen vizsgáljuk.
RészletekAz ipari épületek rendeltetése a gyártás és termelés biztosítása.
RészletekA vállalkozási létesítményekben aktív termelési tevékenység vagy szolgáltatás nyújtás zajlik.
RészletekGyakran rövid idő áll rendelkezésre tervezésre, kivitelezésre. Hogy minden igényt ki tudjunk elégíteni, a tervtárunkból, fel tudunk használni korábbi, már megépített családi ház terveket. Ez e...
RészletekA nyaraló funkcióját nem is olyan könnyű meghatározni. Készülhet csak nyári tartózkodásra, tavasztól őszig, a pihenést és relaxációt szolgálva. Az építés célja lehet bérbeadásból származó jövedelemszerzés. Vannak olyan emberek, akik idős, nyugdíjas éveiket szeretnék eltölteni az épületben. Az épület funkciója az idő múlásával is változhat, egy esetleges tulajdonváltás pedig tovább növeli a nyaralóházak amúgy is sokrétű funkcióját.
A tervezés során ezért az egyik legalapvetőbb kérdés, milyen céllal is akarunk nyaralót netán üdülőházat épitettni. A tervezés során gondolni kell arra is, hogy az építendő épület lehetőleg minél több jövőbeni célnak meg tudjon felelni. Ezen célok és funkciók ismeretében a tervezőnek könnyebb dolga van meghatározni a felhasznált építőanyagok fajtáját. Hisz gondoljunk csak bele: ha valaki csak időszakosan, nyártól őszig használja az épületet, nyilván költségtakarékosabb kivitelezést vár el, hisz nem fog feltétlen téglából építkezni, hanem egyéb alternatív építőanyagok közül tud választani, úgymint például fa, zsupp szerkezetű építmények, vályog, vagy akár a régi idők parasztház stílusait idéző szalma és kukoricafedeles fadöngöléses építmények, borona és gerendaházak. Energiatakarékosság szempontjából is könnyebb a tervezés, mert könnyebb arra gondolni, hogyan fűtsük ki az épületet, mivel ki tudjuk használni az ergonómiai tényezőket, gondolván itt napelemekre, valamint a megfelelően hőszigetelt nyílászárók használatára.
Ha valaki állandó tartózkodás céljából szeretne nyaralót épitettni, akkor sincs veszve semmi, hisz olyan kisméretű és isoplus téglás építési módszerek közül van lehetőség választani, mint például a jól ismert és megbízható Ytong vagy Lindab acélszerkezetek. A fő szempont természetesen ez esetben is az energiatakarékos, megbízható és minőségi tervezés és kivitelezés, melyek során nagy jelentőséggel bírnak az úgynevezett aktív és passzív házak tervezése, melyek a kellemes belső hőmérsékletet rendkívül energiatakarékosan, passzív építészeti és gépészeti megoldásokkal biztosítják.